Parintii care au depus primii plângere penala impotriva directoarei Gradinitei Flipper din Bucuresti, acuzata ca ii agresa pe copii in unitate, au declarat pentru " Adevarul" ca ambii lor copii se temeau de " directoarea Ana" si manifestau comportamente ciudate acasa.

Desi tatal care a facut rost de filmare a incercat sa discute cu directoarea inainte de a se duce la Politie, aceasta, sustine parintele, nu ar fi recunoscut agresiunile.Directoarea unei gradinite private din Capitala, Ioana Ana Neagu, este acuzata ca ar fi batut trei copii din unitate. Sectia 17 de Politie din Capitala a deschis o ancheta, la sesizarea parintilor.

„Nu i-am spus atunci ca am urmarit inregistrarile, am vrut sa vad daca recunoaste ceva, am vrut sa vorbesc rational cu ea, sa-i pun intrebari indirect, dar femeia nu a recunoscut nimic in fata mea si a sotiei mele“, a declarat tatal copiilor. 

Acasa, insa, fetita de nici doi ani manifesta un comportament ciudat, conform spuselor parintilor. „Se trezea din somn plângând, uneori începea sa tipe, prin casa, fara absolut niciun motiv, în cele mai neasteptate momente“, a spus tatal. În tot acest timp, parintii au încercat sa discute cu copiii lor, dar niciunul dintre ei nu povestea ce se întâmpla exact la gradinita. Le era teama si erau obisnuiti sa creada ca un astfel de comportament agresiv, cu copiii mai putin ascultatori, era ceva normal, scrie adevarul.ro

Scene incredibile surprinse de camerele de supraveghere: Mai multi copii sunt agresati la o gradinita din Bucuresti, chiar de directoare - VIDEO