7 oameni au murit intr-un sat din Rusia noaptea trecuta, dupa ce o casa de lemn, cu doua nivele, a luat foc. Este vorba despre 4 adulti si 3 copii, care nu s-au putut salva, intrucat dormeau, iar flacarile s-au extins cu rapiditate.
In casa locuiau mai multe familii. Alti doi oameni au fost raniti, fiind evacuati de pompieri.
Politia presupune ca locuinta a fost incendiata intentionat. Totodata se ia in calcul si versiunea unui scurt circuit la sistemul de incalzire autonoma.


