Crima infioratoare, joi noapte, intr-o comuna din Vaslui, Romania. Un barbat de 47 de ani si-a injunghiat fratele mai mic, dupa ce s-au certat pentru un pachet de tigari.
Când si-a vazut fratele plin de sânge, suspectul a sunat la 112 si a cerut ajutor la Ambulanta. Însa pentru victima nu s-a mai putut face nimic.
Cei doi frati si cu un al treilea locuiau împreuna în comuna Blageşti.
Traiau de pe o zi pe alta, din banii primiti ca zilieri. Joi, dupa ce toti au fost la munca în sat, si-au cumparat doua pachete de tigari. Ajunsi acasa, s-au pus pe baut. Când n-au gasit unul dintre pachete, doi dintre ei s-au luat la cearta.
Barbatul de 47 de ani si cel de 44 si-au adresat vorbe grele, apoi s-au lovit cu pumnii. În timp ce fratele mai mare asista la scena, barbatul de 47 ani l-a înjunghiat pe mezin.
A sunat apoi la 112 si l-a dus în spate pe cel ranit pâna la ambulanta, care nu a putut ajunge la locuinta lor, din cauza zapezii.
Victima a murit în scurta vreme, iar suspectul de omor a fost retinut pentru 24 de ore.


