Un barbat inarmat a luat ostateci intr-un oficiu postal de la Bucuresti. El cerea unirea Basarabiei cu Romania si taxe ca in Italia.
Individul, in varsta de 34 de ani, avea asupra lui un topor si un cutit. Acesta i-a amenintat pe angajatii postei si oamenii aflati acolo ca-i va taia.
Un angajat a reusit sa cheme politia, iar atacatorul a fost retinut. Doua femei au intrat in panica, fiind luate de ambulanta. Politia a stabilit ca barbatul este din judetul Valcea si se afla de doua zile la Bucuresti.
Acum el se afla in arest.


