A fost mai rece decat au prognozat meteorologii. Noaptea trecuta s-au inregistrat minus sapte grade. Cel mai frig a fost la Criuleni, in satul Baltata.

La Bravicea au fost minus sase, iar in capitala minus doua grade. Si la noapte vor fi ingheturi, sustin meteorologii care au lasat in vigoare codul galben. La Chisinau minima prognozata este de minus un grad, iar la nord - de minus cinci. De vineri se incalzeste, iar in weekend vom avea 18 grade.