A venit iarna in mai multe localitati din nordul tarii. La Falesti, Soroca si Soldanesti a nins noaptea trecuta.
Primii fulgi au inceput sa cada spre seara. Din cauza temperaturilor negative ploaia s-a transformat in ninsoare. Spre dimineata zapada s-a topit. Responsabilii de la Inspectoratul National de Patrulare le recomanda soferilor sa circule cu viteza adaptata conditiilor meteo si sa respecte regulile de circulatie. In urmatoarele zile nu vor cadea precipitatii insa vremea se va raci. Noaptea vor fi sub zero grade.
La inceputul saptamanii viitoare va ninge in nordul tarii. Joi in capitala temperaturile vor cobori noaptea pana la minus 4 grade.

