Nu a durat mult momentul de respiro. Dupa cateva zile racoroase, ne asteapta un nou val de caldura.

Meteorologii au emis astazi doua coduri galbene. Unul de canicula, care intra in vigoare miercuri si va expira abia saptamana viitoare. Iar altul - de seceta. Avertizarea va fi valabila timp de doua satamani. Sinopticienii prognozeaza temperaturi, care vor urca pana la 35 de grade.