Dupa ce vremea ne-a rasfatat cu temperaturi generoase inainte de sarbatori, ne asteapta o saptamana de ingheturi. Meteorologii au emis cod galben de inghet incepand cu ziua de maine si pana lunea viitoare.


La suprafata solului temperaturile vor cobori pana la -4 grade. Joi si vineri vom avea parte de ploi, lapovita si vant puternic. In urmatoarele zile vom avea maxime de 11 grade. Spre sfarsitul saptamanii, minimele vor ajunge pana la 1 grad. Va ploua pana sambata. Duminica mercurul va urca si pana la 16 grade in sudul tarii.