Cod galben de vant in toata tara. Meteorologii au emis o avertizare valabila pana maine.


Vantul va sufla cu o intensitate de pana la 72 de km pe ora. Specialistii sustin ca un ciclon scandinav traverseaza tara noastra, ceea ce ne-a adus si temperaturi mai ridicate. Asadar ne asteapta maxime de pana la 15 grade.

Minimele vor fi si ele cu plus. Local vor cadea precipitatii. In weekend ne asteapta vreme senina, dar nu sunt excluse ploi.