Aprilie vine cu temperaturi negative. Meteorologii au emis astazi cod galben de inghet.

Avertizarea intra in vigoare de maine si va fi valabila pana joi. In timpul noptii, mercurul in termometre va cobora pana la minus sase grade. Ziua maxima nu va depasi 13 grade. De vineri se va incalzi usor, cu temperaturi de pana la 15 grade.