Meteorologii anunta doua coduri galbene inregistrate pe teritoriul tarii.

Primul cod galben emis este cel de ceata.

Al doilea cod galben este de poluare a mediului, care se inregistreaza la Balti azi si maine. Continutul de dioxid de azot in aer este sporit, depasind norma de aproape 2,5 ori.