Codurile de vreme rea vin unul dupa altul. Dupa cel de ieri care anunta vijelie, astazi, meteorologii avertizeaza ca vom avea vant puternic. Salvatorii ne recomanda sa nu dam foc deseurilor menajere ca sa evitam incendiile.
Codul galben este valabil pana maine la amiaza. Temperaturile vor scadea cu cateva grade, iar in centrul si nordul tarii se asteapta ploi. Asa ca, oamenii legii i-au indemnat pe soferi sa circule cu viteza redusa. Abia in weekend vremea va fi mai blanda, iar mercurul din termometre va atinge 24 de grade.
![]()


