Serviciul Hidrometeorologic de Stat a emis pentru astazi cod galben de canicula in centrul si sudul tarii. 

„Astazi in jumatatea de sud a tarii temperatura maxima a aerului va atinge valori de +33°C si mai mult”, anunta meteorologii. 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.