Meteorologii au emis o avertizare cod galben de caniculă, valabil în zilele de 22-23 august, temperaturile urmând să ajungă la 35 de grade la umbră.

„În intervalul menționat, temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33..+35°C”, menționează SHS.