Dintr-o extrema in alta. Dupa ploile torentiale ne vom dogori la soare. De maine a vem cod galben de canicula. Meteorologii prognozeaza maxime de pana la 38 de grade, in timp ce minimele vor depasi 20 de grade.
Totul se datoreaza unei mase de aer calde care vine din nordul Africii. Valul fierbinte se va face simtit pana la 23 iunie.
Potrivit specialistilor, temperaturile medii din aceasta perioada depasesc norma cu 7 grade Celsius.![]()
![]()

