Meteorologii au emis, astazi, un cod galben de canicula valabil in perioada 12-15 iulie. Temperatura maxima a aerului dupa orele amiezii va atinge valori de pana la +33°C si mai mult.

Incepand de marti temperaturile vor incepe sa creasca, astfel ca maximele vor depasi 35 de grade la umbra. De marti scapam si de noptile racoroase. Temperaturile vor creste pana la 20 de grade. In week-end s-ar putea sa cada precipitatii.