Un nou cod galben de canicula a fost emis ieri la pranz, cu un interval de actiune de pana la data de 30 iulie, perioada in decursul careia temperatura maxima a aerului va atinge valori de pana la +33°C si mai mult.

Totusi, nu scapam de ploi, pentru ca pentru zilele de maine si poimaine se prognozeaza precipitatii cu descarcari electrice in centrul tari, iar maximele vor urca pana la 36 de grade. Pe timp de noaptea, in urmatoarele zile, valorile vor oscila intre 18 si 21 de grade.

Astazi cerul va fi senin cu eventuale innorari.

Sursa Foto: meteo.md