Dupa ploi, ne asteapta ingheturi. Meteorologii au emis pentru astazi cod galben de ingheturi, asa ca in aceasta noapte vom avea temperaturi sub zero grade.
La suprafata solului vor fi chiar si -3 grade. Sinopticienii spun ca ar putea fi afectate florile si mugurii. In urmatoarele zile insa vremea se incalzeste. Marti mercurul va urca in termometre pana la 21 de grade in centru. De miercuri am putea avea parte de ploi, care vor tine pana de Pasti. In duminica Pastelui temperaturile vor urca pana la 18 grade.
![]()
![]()


