Dupa un weekend insorit, astazi vremea s-a racit brusc. Meteorologii au emis un cod galben de ploi si vant puternic, care va fi valabil pana maine.
In aceasta perioada vor cadea precipitatii, iar vantul va sufla cu putere, in centrul si sudul tarii.
In acest context, intreprinderea Spatii Verzi atentioneaza oamenii sa fie prudenti pe strazi, intrucat exista pericolul de cadere a crengilor. In urmatoarele zile, vremea se va incalzi simtitor.
De miercuri vom avea parte de cer senin si maxime de 16 grade, iar in weekend vor fi 23 de grade.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

