Meteorologii au emis un cod galben de vânt. Avertizarea este valabilă mâine, în intervalul orelor 08:00-18:00.
„În intervalul menționat pe arii extinse se prevăd intensificări ale vântului nord-vestic în rafale de până la 15-18 m/s”, anunță SHS.

Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

