Meteorologii au emis un cod galben de vânt în toată țara. Avertizarea este valabilă mâine, de la ora 8:00 până la 21:00.

„În intervalul vizat, se prevăd intensificări ale vântului nord-vestic în rafale de până la 15-20 m/s”, anunță SHS. 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508