S-a incalzit vremea si va ganditi deja la plimbari calde de seara in acest weekend? Avem vesti proaste.
Serviciul Meteorologic de Stat a emis o avertizare de cod galben de intensificari ale vantului si inghet pe tot teritoriul R. Moldova in perioada 1-4 aprilie.
"Pe 1 aprilie seara si cu mentinere pe 2 aprilie se prevad intensificari ale vîntului nord-vestiÑ în rafale de pîna la 15-20 m/s. Pe 3-4 aprilie în orele nocturne se prevad îngheturi cu intensitatea de -1..-4°Ð¡", se arata in avertizarea meteorologilor.
Asa de cald ca ASTAZI a mai fost doar in 1975. Cate grade s-au inregistrat la amiaza in Chisinau


