Vremea se raceste, iar in regiunea de nord a tarii se asteapta ingheturi, asta anunta meteorologii, care au emis cod galben de scadere a temperaturii aerului.
Codul intra in vigoare de maine si expira pe 19 septembrie. Temperaturile vor scadea brusc si vor oscila intre 15 si 20 de grade ziua, iar noaptea, nu va depasi 10 grade.
Serviciul Meteorologic de Stat anunta ca poimaine dimineata vor fi ingheturi si se astepta -1, -2 grade. Totodata, continua si codul galben de pericol de incendiu, care va dura pana pe data de 25 septembrie.


