Codul galben de canicula care trebuia sa expire astazi, a fost prelungit. Meteorologii care spuneau ca de astazi va fi ceva mai racoare anunta ca mai avem doua zile de foc.

Maine si poimaine maximele vor ajunge pana la 34 de grade in centrul si sudul tarii. Abia dupa asta temperaturile vor cobori usor. Duminica local va ploua. Saptamana viitoare s-ar putea ca mercurul din termometre sa urce din nou.