Codul galben de schimbare brusca a vremii a fost anulat, anunta Serviciul Hidrometeorologic de Stat.

"A fost anulat pentru ca temperaturile deja s-au adeverit si am avut o schimbare brusca a vremii. Temperaturile reci oricum se vor mentine, dar nu pun in pericol populatia. Atentionam oamenii sa se imbrace bine", a comunicat pentru Pro TV, seful Directiei prognoze meteorologice, Ghenadie Rosca.

Totodata, temperaturile joase se mentin pana vineri. La nordul tarii pe timp de noaptea, temperatura ar putea scadea pana la minus 20.