Se pare ca nu am scapat de iarna, inca. Desi suntem la mijlocul lui martie, in Ungheni ninge astazi, iar pe drumuri s-a depus un strat consistent de zapada.

 Imaginile au fost transmise in adresa redactiei PRO TV. 

Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de Stat, in legatura cu patrunderea unui ciclonul sudic, pe teritoriul tarii se prevad precipitatii, predominant sub forma de ploaie, treptat cu transformare in lapovita, pe arii extinse puternice. Astfel, meteorologii au emis cod galben de conditii complicate ale vremii.  Alerta meteorologica a intrat in vigoare ieri, pe 16 martie, de la ora 15:00, si va fi valabila pana maine.