Meteorologii anunță cod galben de caniculă, iar în unele raioane ale țării deja e zonă verde. Avertismentul este valabil mâine, 19 iulie.
„În intervalul menționat, în raioanele de sud a republicii temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33 grade Celsius”, explică cei de la Serviciul Hidrometeoroligic de Stat.

Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.


