Meteorologii au emis astazi cod galben de inghet, valabil pe intreg teritoriul tarii.

Acesta intra in vigoare la noapte si este valabil pana luni.

Astfel, in orele nocturne temperaturile vor cobora pana la -2 grade Celsius. Ziua vom avea parte de maxime cuprinse intre 11 si 15 grade cu plus.

De martia viitoare vremea se va incalzi usor.