Vremea frumoasa ne paraseste pentru putin timp. Meteorologii au emis cod galben de ploi si vant. Avertizarea intra in vigoare din aceasta seara. Cel mai puternic va ploua la noapte, dupa care spre dimineata ploile se vor domoli, iar spre seara vor inceta.

De asemenea, sunt posibile ingheturi, mai ales in nordul tarii, cand se vor inregistra -5 grade in noaptea de vineri si sambata. Ziua, in centrul tarii, temperaturile vor oscila maine intre 5 si 8 grade, iar in weekend maximele vor ajunge la 12 grade. Inceputul saptamanii viitoare ne va bucura cu valori cuprinse intre 11 si 14 grade.