Pregatiti-va gecile si umbrelele. De maine se strica vremea. Temperaturile vor cobori cu aproape 10 grade. Sunt prognozate si ploi in intreaga tara. In weekend vremea se mai incalzeste.
Meteorologii insa nu exclud ca ar putea emite un cod galben de ingheturi pentru raionele de nord, deoarece minimele ating si valori cu minus. Potrivit site-urilor meteo internationale, de luni temperaturile cresc. Astfel incat, de Pasti sa avem o zi insorita cu maxime de 21 de grade.

