Se raceste vremea. De maine temperaturile incep sa scada. Daca astazi am avut 19-20 de grade maine vor fi 11-12.
Si noptile vor fi mai reci. Marti se vor inregistra ingheturi de pana la minus 2 grade la suprafata solului. Miercuri si joi va ploua, iar maximele vor creste usor, ajungand pana la 15 grade. Vineri vom avea din nou temperaturi negative noaptea si 10 grade ziua.
Potrivit site-urilor metei internationale, dupa 25 aprilie vremea va incepe sa se incalzeasca.

