Ultimele zile de vara se anunta a fi extrem de fierbinti. Meteorologii au emis cod galben de canicula. Acesta intra in vigoare maine, 26 august si este valabil pana pe 1 septembrie.



Astfel, incepand de maine pana pe 1 septembrie vom avea temperaturi de peste 35 de grade in toata tara.