Serviciul Hidrometeorologic de Stat a emis cod galben de canicula valabil de maine, 15 august pana pe 21 august. 

„Pe arii extinse temperatura maxima a aerului va atinge valori de +33..+36°C”,  anunta meteorologii. 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.