Servciul Hidrometeorologic de Stat a emis cod galben de ingheturi in nordul tarii. Avertizarea intra in vigoare de maine, 12 aprilie si va fi valabila pana la data de 13 aprilie.
„In orele nocturne si ale diminetii pe 12-13 aprilie izolat in jumatatea de nord se prevad ingheturi cu intensitatea de pana la -1..-2°C”, anunta meteorologii.



