Servciul Hidrometeorologic de Stat a emis cod galben de ingheturi in nordul tarii. Avertizarea intra in vigoare de pe 17 aprilie si va fi valabila pana la data de 20 aprilie.
„In orele nocturne si ale diminetii pe 17-20 aprilie predominant in jumatatea de nord se prevad ingheturi cu intensitatea de pana la -1..-3°C”, anunta meteorologii.



