Ne asteapta ingheturi la mijloc de aprilie. Meteorologii au emis cod galben de ingheturi pe intreg teritoriul tarii.

Avertizarea a intrat in vigoare in aceasta dimineata si va fi valabila pe parcursul noptii.

Potrivit celor de la hidrometeo, temperatura de la suprafata solului nu va depasi minus un grad.

In urmatoarele zile ne asteapta maxime de pana la 15 grade.

Ploile care au cuprins intreaga tara vor conteni pe joi, vremea insa va fi in continuare destul de rece.