Codul galben de vant si ploi trece in cod galben de...canicula. De maine revin temperaturile sufocante.

Meteorologii au emis astazi cod galben de canicula. Avertizarea este valabila pana pe 22 august. Astfel ca o saptamana de vom topi la temperaturi de peste 35.

Nici noaptea nu va fi mai racoare. Mercurul din termometre va trece de 22 de grade.