Suntem la mijloc de septembrie dar afara parca ar fi vara.

Daca ieri am avut temperaturi de 32 de grade, astazi va fi si mai cald. Maximele vor ajunge la 33 de grade in nordul tarii iar la sud vor fi 31 de grade. In capitala vor fi 32 de grade.

In  acest sens, meteorologii au prelungit astazi pana pe 23 septembrie codul galben de seceta. Totoada cei de la Situatii Exceptionale, au emis o avertizare de pericol de incendii. Astfel, daca aveti de gand sa iesiti la picnic sa stingeti focul dupa ce faceti frigarui.

Saptamana viitoare vermea va fi la fel de frumoasa cu maxime de 29-30 de grade.

*Poza simbol

Sursa Foto: presagalati.ro