Se strica vremea. Meteorologii au emis cod galben de ploi puternice in toata tara. Codul intra in vigoare sambata, dupa masa si este valabil pana duminica seara.



Potrivit meteorologilor, codul galben de ploi puternice insotite de descarcari electrice, izolat cu grindina si vijelie intra in vigoare sambata dupa masa si este valabil pana duminica seara.

Sambata si duminica, temperaturile nu vor depasi 20 de grade Celsius. Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de Stat si saptamana viitoare va ploua, cel putin pana joi.