In weekend meteorologii spun ca se vor inregistra pana la 15 grade Celsius, iar de marti vremea se raceste. Specialistii anunta ploi, lapovita si ninsoare. Primii fulgi ar putea cadea joi, iar noaptea se vor inregistra temperaturi sub 0 grade.

In aceast weekend, ne mai bucuram de soare, insa pe alocuri vor fi ploi de scurta durata. Mercurul din termometre ar putea urca pana la 17 grade Celsius. 

De marti vremea se va raci usor si vom avea maxime de trei grade.

Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de stat, primii fulgi vor cadea peste sase zile, asa ca joi se asteapta lapovita pe intreg teritoriul tarii, iar noaptea vor fi -2 grade.