Deputatul PD, Vladimir Cebotari, si-a exercitat dreptul la vot. Acesta spune ca va sustine "toate proiectele care sunt, indiferent din ce parte vor veni."
Vladimir CEBOTARI, DEPUTAT PD: "Eu sper ca am votat corect si sper ca persoana cui dau aceasta sansa nu va dezamagi asteptarile. Avem nevoie de oameni care vor putea sa organizeze lucrurile in Chisinau. Noi avem nevoie de actiuni. Nu prea am vazut activitati manageriale la cei care au iesit in turul doi. Noi cei care vom fi in consiliul municipal din partea PD, vom acorda tot suportul necesar si vom sustine toate proiectele care sunt. Vom sustine acele proiecte care sunt pentru oameni, indiferent din ce parte vor veni."

