Terenul de hochei s-a transformat într-un ring de box la meciul liderei Conferinței de Est din NHL, Tampa Bay Lightning. Chiar dacă au fost incomodați de echipamentele masive, portarii de la Tampa și Boston Bruins și-au dat pumni pe teren, ambii fiind penalizați. Partida a fost un adverărat spectacol, Tampa câștigând la seria de departajare, după ce fusese condusă cu 5 la 1.
Totul a început la jumătatea reprizei a doua. Portarul celor de la Boston, Jeremy Swayman a fost cât pe ce să fixeze pucul, când un adversar l-a lovit cu crosa, iar de aici au pornit îmbrâncelile. La un moment dat, Swayman a văzut că celălalt portar, Andrei Vasilevskiy l-a chemat la duel. Goalkeeperii și-au aruncat măștile și mănușile, începând să se lovească cu pumnii.
Lupta a durat foarte puțin, pentru că echipamentele erau prea mari, iar arbitrii au intervenit când unul dintre portari a căzut. Bătăușii s-au îmbrățișat, de parcă nici nu și-ar fi dat pumni câteva momente în urmă, jucătorii i-au aclamat, iar arbitrii i-au eliminat pe ambii pentru cinci minute. Este a doua luptă a portarilor din acest an, dar înainte de asta, goalkeeperii nu s-au bătut pe teren în NHL din 2020. Meciul a continuat, întreruperea având loc la scorul de 5 la 2 pentru Boston. De fapt, cei de la Bruins au condus cu 5 la 1, iar Tampa Bay Lightning a revenit incredibil. Raddish și Paul au înscris până la sfârșitul reprizei doua, când adversarii erau în inferioritate numerică, iar în a repriza a treia rusul Nikita Kucherov a egalat scorul la 5.
Au urmat prelungirile, în care nu s-a înscris, iar apoi loviturile de departajare. Echipele au avut câte trei încercări și doar Jake Guentzel, de la Tampa Bay, a trimis pucul în plasă.
Tampa Bay Lightning conduce în Conferința de Est a ligii nord-americane de hochei. Boston Bruins este a șasea în clasament.

