Lando Norris a fost primit acasă, la McLaren, cu urale, confeti și multe aplauze. Britanicul i-a adus echipei engleze primul titlul mondial la Formula 1 după o pauză de 17 ani.

După ce a câștigat primul său titlu mondial, Lando Norris s-a întors la sediul McLaren din Woking unde a avut parte de o primire emoționantă din partea echipei și a fanilor, cu urale puternice, confeti în culoarea portocaliu - culoarea echipei McLaren, și multe aplauze. Pilotul de 26 de ani, vizibil emoționat, a zâmbit larg înainte de a intra în clădire. 

Este pentru prima oară după 2008 când un pilot McLaren câștigă titlul mondial, un moment istoric pentru echipă. Lando Norris a devenit campion mondial la Formula 1, după ce a terminat pe locul 3 în Abu Dhabi, ultima cursă a sezonului. 

Acest loc a fost suficient pentru a încheia sezonul pe prima poziție în clasament, cu doar două puncte înaintea lui Max Verstappen.